ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5544328
*
nr 554 4328
Spegel
rokokostil, höjd: 95
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2008
kl 18:36:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 00:11:43
1
100 kr
23/11 17:27:54
2
300 kr
24/11 14:12:36
3
Vinnande bud
24/11 16:43:00
2
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 554 4328
Spegel
rokokostil, höjd: 95
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 00:11:43 | 1 | 100 kr |
| 23/11 17:27:54 | 2 | 300 kr |
| 24/11 14:12:36 | 3 | Vinnande bud |
| 24/11 16:43:00 | 2 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



